29 Ağustos 2009 Cumartesi

Acil Bakım Hemşireliği kursu duyurusu

2009 yılında iki dönem halinde gerçekleştirilmesi planlanan Acil Bakım Hemşireliği Kursunun 2. Dönemi 28 Eylül – 30 Ekim 2009 tarihleri arasında Adana, Ankara, Antalya, Konya, İstanbul, Trabzon, İzmir ve Kayseri olmak üzere sekiz ilimizde uygulanacaktır.

T.C.
SAĞLIK BAKANLIĞI
Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Sayı : B.10.0.THG.0.12.00.02/ …/…./2009
Konu : Acil Bakım Hemşireliği


.............................................VALİLİĞİNE
(İl Sağlık Müdürlüğü)

Bakanlığımıza bağlı yataklı tedavi kurumları acil bakım ünitelerinde çalışan hemşire, sağlık memuru (Toplum Sağlığı Bölümü) ve 6283 sayılı Hemşirelik Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun geçici 2. maddesi uyarınca hemşirelik yetkisi almış ebelerin sertifikalandırılması amacıyla Bakanlığımızca dönemler halinde Acil Bakım Hemşireliği Kursları düzenlenecektir.

2009 yılında iki dönem halinde gerçekleştirilmesi planlanan Acil Bakım Hemşireliği Kursunun 2. Dönemi 28 Eylül – 30 Ekim 2009 tarihleri arasında Adana, Ankara, Antalya, Konya, İstanbul, Trabzon, İzmir ve Kayseri olmak üzere sekiz ilimizde uygulanacaktır.

Acil bakım ünitelerinde çalışan ebe, hemşire ve sağlık memurlarının tamamının sertifikalandırılması hedeflenmektedir. Bu sebeple İlinizde Bakanlığımıza bağlı yataklı tedavi kurumlarının acil bakım ünitelerinde görev yapan ebe, hemşire ve sağlık memurlarının belirlenip hizmeti aksatmayacak şekilde bir planlama yapılarak kursa gönderilecek ebe, hemşire ve sağlık memurunun Bakanlığımıza bildirilmesi gerekmektedir.

Etkili ve verimli sağlık hizmeti sunulabilmesi için bundan sonra düzenlenecek eğitim programlarında görevlendirilecek personelin Personel Dağıtım Cetveli göz önünde bulundurularak öncelikle kadrolu personel arasından seçilmesi gerekmektedir.
Kursiyere, eğitim merkezlerine gönderilen kursiyer listesinde adı bulunmaması veya kursa katılacağı bildirilen eğitim merkezi dışında başka bir eğitim merkezinde kursa katılması halinde kursu başarı ile tamamlasa bile sertifika verilmeyecektir. Bu sebeple liste dışından kursiyer gönderilmemelidir.

İlinizde bulunan Bakanlığımıza bağlı yataklı tedavi kurumlarına gerekli duyurunun yapılarak; eğitime katılmak isteyenlerce doldurulan başvuru formlarının Müdürlüğünüzce mezkur Yönerge ve belirtilen esaslar çerçevesinde değerlendirilmesi, uygun olan başvuruların ekte yer alan Başvuru Değerlendirme Formuna işlenmesi, Müdürlüğünüzce doldurulan Başvuru Değerlendirme Formunun en geç 08 Eylül 2009 tarihine kadar ( hemsire.hizmetler@gmail.com Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir ) Bakanlığımızda olacak şekilde gönderilmesi ve kursiyer adaylarına ait başvuru evraklarının Müdürlüğünüzce muhafaza edilmesi gerekmektedir. Bu tarihten sonra gönderilen formlar dikkate alınmayacaktır.

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.Uzm. Dr. Orhan KOÇ
Bakan a.
Genel Müdür Yardımcısı V.


EKLER : 1 Kurs Hakkında Uyulması Gereken Esaslar
2 Acil Bakım Hemşireliği Kursu Katılım Formu
3.Başvuru Değerlendirme Formu

DAĞITIM :
81 İL VALİLİĞİNE

…/…/2009 Şube Sor. : Y.ŞAHİN
…/…/2009 Daire Başkanı V. : Dr. Ş. A. ŞEKER

0 yorum:

Yorum Gönder

 
çizgi filmibakugan çizgi filmibarbie çizgi filmiben10 çizgi filmibernard çizgi filmikayu çizgifilmisünger bob çizgi filmiçizgi sinema izlekayyu çizgi film izleçizgi film izlecayu izle